ProjektCoC

Z HSWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Projekt Code of Conduct

Hackerspace Silesia jest otwartą społecznością, gdzie wszyscy nasi członkowie oraz goście powinni czuć się mile widziani. Ten Code of Conduct stosuje się do każdej osoby na wszystkich publicznych kanałach komunikacyjnych (np. listy mailingowe, IRC) oraz fizycznej przestrzeni samego Hackerspace.

  1. Nękanie lub dyskryminacja z dowolnych przyczyn są nieakceptowalne.
  2. Utrzymuj wszelką komunikację na poziomie i ogranicz wulgaryzmy do minimum. Jeśli nie jesteś w stanie komentować w sposób uprzejmy i przekonujący, nie komentuj wcale. Twoje zachowanie wpływa na wizerunek Hackerspace postrzegany przez osoby z zewnątrz.
  3. Publiczne trollowanie jest zawsze niewłaściwe.
  4. Ataki personalne nie będą tolerowane.

Jeśli zignorujesz powyższe zalecenia, to zostaniesz wstępnie ostrzeżony lub moderowany. Kolejne naruszenia mogą zaowocować czasową blokadą (banem) lub adekwatnymi do przewinienia ograniczeniami.

Jeśli jesteś świadkiem ciągłych naruszeń Code of Conduct lub masz jakiekolwiek inne obawy/problemy z tym związane, to skontaktuj się z dowolnym członkiem Zarządu Hackerspace Silesia. Zarząd zobowiązuje się traktować tego typu zgłoszenia z pełną powagą i dołożyć starań by w miarę możliwości rozwiązywać zaistniałe problemy polubownie i bez szkody dla uczestniczących stron.